Ryszard Nikiel Ryszard Nikiel
 

strona główna
O mnie
PiS
Urząd Marszałkowski
Rada Miasta Gdańska
Wydarzenia

Galeria

 
Rada Miasta Gdańska


Od lutego 2002 r. do listopada 2005 byłem radnym Miasta Gdańska. W listopadzie 2002 r. zostałem wybrany na Wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Pracowałem aktywnie w Komisji Edukacji. Moim największym osiągnięciem jako samorządowca jest powiązanie akcji racjonalizacji sieci placówek edukacyjnych z programem "Gdańszczanin 2020" podnoszącym jakość nauczania poprzez zdefiniowanie standardów oferowanych uczniom prze miasto. Do tego programu wprowadziłem z pomocą Klubu PiS m.in. poprawki definiujące kalendarz wprowadzania nauki języka obcego od 1 klasy szkoły podstawowej, wprowadzenie drugiego języka obcego od 1 klasy gimnazjum oraz zwiększenie ilości zajęć pozalekcyjnych (realizacja rozpoczęła się od 1 września 2005 r.).

W listopadzie 2004 roku objąłem funkcję Przewodniczącego Klubu Radnych "Prawo i Samorządność". Klub PiS stał się pod moim kierownictwem największym i najbardziej widocznym klubem opozycyjnym wobec koalicji PO - SLD, występującym jednolicie i w sposób zdyscyplinowany. prezentującym własne stanowisko w najważniejszych dla Gdańska sprawach.

W dniu 14 listopada 2005, w związku z wyborem na Wicemarszałka Województwa Pomorskiego, zrezygnowałem z mandatu radnego.

Wystąpienia na sesjach RMG:

23 stycznia 2003
4 grudnia 2003
11 grudnia 2003
27 lutego 2004
24 czerwca 2004
26 sierpnia 2004
28 października 2004
9 listopada 2004
22 grudnia 2004
13 stycznia 2005
17 lutego 2005
28 kwietnia 2005
19 maja 2005
30 czerwca 2005

   
powrót na górę strony